Тестові звукові файли для відтворення багатоканального аудіо кодованого AAC в браузерах з HTML5

Тестові звукові файли для відтворення багатоканального аудіо кодованого AAC в браузерах з HTML5 Часто наші клієнти стикаються з проблемою, коли куплений продукт при перших тестах не "виправдовує" їх очікування. Частіше всього це вирішується зміною налаштувань або по стороні джерела сигналу, або в самому пристрої. Ці тести допоможуть розібратися в ситуації і отримати максимальне задоволення від користування нашими аудіо декодерами.

Щоб почути багатоканальний звук перш за все потрібно мати відповідний контент з джерела!

В повсякденному житті ми використовуємо частіше всього стерео звук і майже ніколи не виникають проблеми з його відтворенням. Але інша ситуація з багатоканальним звуком, а саме розглянемо обємний звук 5.1 (6 каналів) для домашніх кінотеатрів. Щоб до кінцевого підсилювача прийшов 6-ти канальний звук, перш за все з джерела, наприклад, DVD, мережі Internet, USB дискуб або іншого пристрою зберігання звуку або відео, контент поступив до декодера саме в 6-ти каналах. Далі він проходить різні етапи перетворення як цифрові, так і аналогові і нарешті в підсиленому вигляді подається на динаміки.

Останнім часом багатоканальний звук в цифровому вигляді зберігається в т.н. "контейнерах", наприклад, MKV чи MKA. Якщо включити в плеєрі звичайний mp3 файл, то почуємо звук тільки в 2х каналах. Тому приводимо вам зразки звукових файлів від Fraunhofer Institute for Integrated Circuits, який дефакто є законодавцем в сфері відтворення звуку.

Приведені нижче тестові звукові контейнери дозволять протестувати куплений декодер, чи екстрактор аудіо на предмет відтворення або передачі багатоканального звуку.

Ідентифікатор каналів HE-AAC

Цей Bitstream (бітовий звуковий потік) містить:

 1. Голосову ідентифікацію каналу англійською мовою
 2. BLITS (EBU Tech 3304-4.1)
 3. EBU багатоканальний контент (EBU3304-4 .2)
 4. Контент у наступних каналах:
 • FL (Лівий передній)
 • FC (Центральний)
 • FR (Правий передній)
 • RS (Правий об'ємного звучання)
 • LS (Лівий об'ємного звучання)

HE-AAC Bitstream:

Оригінальний Wave файлІдентифікатор каналів AAC-LC

AAC Bitstream:


Цей тест, наведений вище, закодований в AAC-LC. Зауважте, що це 320kb/s а не 160, як було оголошено.

Відео H. 264 з багатоканальним звуком кодованим HE-AAC

Це бітовий мультиплексований потік із пояснювальною графікою, кодований в H.264 з роздільною здатністю 800х600.

Тест для LFE та SBR

Це тести на правильне відтверення басів та частини SBR бітового потоку HE-AAC.

Цей бітовий потік містить:

Бас - 63 Hz tone @ -18 dBFS, 2 секунди

 1. Лівий передній
 2. Центральний
 3. Правий передній
 4. Правий об'ємного звучання
 5. Лівий об'ємного звучання
 6. LFE (@- 28dBFS)

• SBR - 6, 8, 10, 12 kHz tones @ -18 dBFS, 0.5 секунди

 1. Лівий фронт
 2. Центр
 3. Правий передній
 4. Правий об'ємного звучання
 5. Лівий об'ємного звучання

Голосова ідентифікація каналу англійською мовою
Інформація: центральний канал
В центральному каналі звучить 1 kHz -18 dBFS тон.

AAC Bitstream:

Орігінальний Wave файл:Якщо низькочастотний динамік має обмежений діапазон, всі 60 Hz-тони повинні грати на одному рівні через сабвуфер. (Утримуйте SLM поруч із сабвуфером) Якщо використовуються широкополосні динаміки, тони 60 Hz повинні відтворюватись через кожен динамік окремо, хоча рівні можуть змінюватися через стоячу хвилю або резонанс у режимі прослуховування. Сигнал LFE кодується на 10 дБ нижче для посилення на 10 дБ в каналі LFE в схемах управління басами кінцевого підсилювача.

Якщо декодер підтримує SBR, слід почути всі чотири тони, 6, 8, 10 і 12 KHz (або побачити їх на лічильнику рівня звуку, якщо у вас є втрата високочастотних звуків). Якщо декодер декодує лише AAC-LC частину бітового потоку, будуть почуті лише перші два тони. Це відбувається при кодованому бітрейті 160 кбіт/с, в інших бітрейтах частота кроссовера SBR, що використовується кодером, буде змінюватися, внаслідок чого чути менш тонів. Пропущені тони лише в одному каналі можуть вказувати на проблеми з динаміком.

Тестове відео H.264 з LFE та SBR звуком

В відео бітовий потік мультиплексований із пояснювальною графікою, кодовано в H.264 з роздільною здатністю 800х600.

Вирішення проблем

Наведені вище аудіо бітові потоки MPEG-4 AAC представлені у вигляді аудіооб'єктів HTML5 - які повинні відтворюватися правильно у:

 • Microsoft Internet Explorer 9+ (Win 7+ PC)
 • Apple Safari 5+ (Win 7+ PC)
 • Google Chrome (Win 7+ PC, Mac OS, Android)

якщо до вашого комп'ютера підключені 5.1-канальні динаміки або через HDMI підключено до підсилювача або домашнього кінотеатру з підтримкою 5.1 звуку.

Зауважте, що багато браузерів та медіаплеєрів (особливо на мобільних пристроях, таких як iPhone) будуть виводити тільки стерео звук з цих потоків, якщо вони не підтримують багатоканальний вихід.
Файли бітових потоків, якщо вони завантажуються локально, також повинні відтворюватися правильно в плеєрах:

 • Microsoft Windows Media Player 12 (Win 7+ PC)
 • Apple QuickTime (Win 7+ PC or Mac)
 • VLC Player (Win 7+ PC)
 • PotPlayer (Win 7+ PC)

Підтримка каналів 7.1

Сімейство кодеків AAC з моменту його первинної розробки підтримує до 48 каналів аудіо за допомогою попередньо визначених конфігурацій каналів та гнучких механізмів виходу. Заздалегідь визначені конфігурації каналів у версії стандарту AAC 2005 року, а також додаткові конфігурації, стандартизовані в поправці 4 стандарту AAC з 2013 року, показані блакитним відтінком:

Значення конфігурації каналу
Канали
Зіставлення динаміків
Загальне використання
0
Escape код
1 1 Центр Моно
2 2 Лівий, правий Стерео
3 3 Центр, Лівий, Правий  
4 4 Центр, Левий, Правий, Об'ємний  
5 5 ITU BS.775-1  
6 5.1 ITU BS.775-1 Об'ємний звук 5.1
7 7.1 SDDS  
8-10
Зарезервоване значення
11 6.1    
12 7.1 7.1 (a) of lTU BS.2159 Blu-ray
13
Зарезервоване значення

Конфігурації каналів AAC. Значення 8-15 були додані в поправці 4 до стандарту ААС

Ці значення конфігурації каналів вказано в структурі AudioSpecificConfig кодеку AAC. Коли значення конфігурації встановлено на 0, конфігурація каналу не є заздалегідь визначеною, але явно описана в структурі елемента настройки програми. Це дозволяє використовувати довільні конфігурації каналів. (Для отримання інформації про ці структури зверніться до транспортних форматів Alan Transport AAC Fraunhofer або до стандарту MPEG AAC: ISO/IEC 14496-3.)
Підтримка конфігурації 7.1 з методами виводу PCE було необхідним, оскільки єдиною заздалегідь заданою конфігурацією 7.1 була театральна конфігурація динаміків SDDS з п'яти передніх колонок та двох об'ємних колонок. Таким чином, більш поширена конфігурація BluRay 7.1 з трьома передніми колонками та чотирма об'ємними динаміками була визначена за допомогою структури PCE.

Поправка (ISO/IEC 14496-3:2009/Amd 4:2013) до стандарту AAC також дозволяє передавати конфігурацію BluRay 7.1 в полі конфігурації каналу, використовуючи значення 12. Декодер AAC також необхідний для продовження декодування надісланих конфігурацій в PCE.

Що ще важливіше, у AAC бракувало профілів, що вимагають підтримки 7.1, з декодером рівня 4 або 5, необхідним лише для підтримки декодування 5.1. Поправка 6 включає декодування 7.1. Крім того, поправка визначає метод управління зі зменшенням змішування 7,1 каналів на 5,1 каналів з контрольованим посиленням, як і діючий стандарт для 5.1. Поправка також включає метадані додаткової гучності, визначені в даний час в DVB, в специфікацію AAC.

Ідентифікація каналів 7.1

Голосова ідентифікація по каналу по ISO/IEC 23001-8, частота дискретизації 48 kHz, AOT = 5, 224 kb/s, зворотна сумісність, конфігурація BluRay 7.1, що сигналізується за допомогою PCE.

AAC Bitstream:

Орігінальний Wave файл:

Підтримка 7.1-канальних бітових потоків є відносно новою і може бути недоступна на багатьох декодерах. Цей бітовий потік надається для перевірки реалізацій декодера 7.1.
Станом на 2017 рік, Google Chrome може успішно відтворювати цей біт на комп’ютерах Windows 7/8/10, а Safari може відтворювати на комп’ютерах Mac OS.

Підготовлено на остнові матеріалів з Fraunhofer Logo

Супутні товари
Зв'яжіться з нами