Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 1088, що регулює питання використання касових апаратів малим і середнім бізнесом. Законопроект був розроблений за участю Кабінету міністрів.

Згідно з документом, всі підприємці- "спрощенці" першої, другої і третьої групи з річним доходом менше 1 млн грн, незалежно від виду діяльності, не зобов'язані встановлювати касові апарати. Передбачається, що для цієї категорії бізнесу касові апарати стануть обов'язковими з 1 січня 2016 року - тобто у підприємців ще буде час підготуватися до купівлі та встановлення реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Міністерство фінансів наставівает також на розробці механізму перевірки підприємців на предмет перевищення обороту 1 млн грн. Ця пропозиція була врахована парламентарями.

Крім того, законопроект № 1088 передбачає скасування штрафів за неправильне застосування касових апаратів.

Також РРО не буде застосовуватися при операціях з купівлі-продажу валюти, які здійснюються в касах уповноважених банків.

Нагадаємо, закон, який повинен був врегулювати питання функціонування касових апаратів, набув чинності з 1 липня, проте викликав протести серед представників бізнесу.

Рішення про те, що платники єдиного податку повинні використовувати касові апарати, було прийнято в кінці минулого року. Спочатку виключення склали підприємці 1 групи оподаткування, а також всіх ті, хто торгує на ринках або задіяний у пересувній торгівлі. Підприємцям 2 і 3 груп, які під ці параметри не підпадають, дали час підготуватися - до 1 січня 2016 року і 1 липня 2015 відповідно. Від обов'язку закуповувати РРО звільнили бізнес, який отримує доходи від юридичних осіб шляхом безготівкової форми розрахунку.

Джерело: finance.ua