Laws

  1. Верховна Рада прийняла зміни щодо РРО для бізнесу

    Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 1088 Read more...
  2. Здійснення розрахунків з використанням РОS-терміналу

     

    Відповідно до вимог законодавства суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки за готівку чи в безготівковій формі, зобов’язані застосовувати касові апарати та про них звітувати. Та існують випадки, при яких застосування касової техніки не є обов’язковим. Якщо встановлено платіжний термінал, застосовувати РРО чи ні?

    Відповідно до Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує факт продажу товарів чи послуг, надрукований та зареєстрований реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну. У разі застосування при проведенні розрахунків за допомогою платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО, касовий чек повинен додатково містити обов’язкові реквізити, визначені у Положенні про форму та зміст розрахункових документів, затвердженому наказом ДПАУ від 01.12.2000 № 614.

    Тобто при здійсненні розрахунків з використанням РОS-терміналу суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через РРО із роздрукуванням розрахункових документів.

    Крім того, набула чинності Постанова КМУ від 02.10.2013 № 727 «Про внесення зміни до пункту 2 Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів», якою встановлюється адміністративна відповідальність для торговців у разі відмови споживача розрахуватися за товари або послуги електронними засобами платежу.

    Read more...
  3. До уваги платників податків, які використовують РРО

    До уваги платників податків, які використовують РРО

    Прес-служба ГУ МДЗ у м. Києві

    Суб’єктам господарювання, які не виконали вимоги законодавства щодо модернізації касової техніки та не подають звітну інформацію по дротових або бездротових каналах зв'язку, нагадуємо, що 13 грудня 2013 року — останній день подання звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за листопад 2013 року.

    Звертаємо Вашу увагу, що з 1 січня 2014 року вводиться в дію пункт 9 статті 17 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265, що передбачає застосування фінансових санкцій до платників податків, котрі використовують при проведенні розрахунків РРО, які не відповідають вимогам вказаного Закону.

     

    Прес-служба ГУ МДЗ у м. Києві

    Суб’єктам господарювання, які не виконали вимоги законодавства щодо модернізації касової техніки та не подають звітну інформацію по дротових або бездротових каналах зв'язку, нагадуємо, що 13 грудня 2013 року — останній день подання звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за листопад 2013 року.

    Звертаємо Вашу увагу, що з 1 січня 2014 року вводиться в дію пункт 9 статті 17 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265, що передбачає застосування фінансових санкцій до платників податків, котрі використовують при проведенні розрахунків РРО, які не відповідають вимогам вказаного Закону.

    Read more...
  4. Оновлено Державний реєстр РРО

     

    Наказ МДЗ від 25.11.2013 № 704

    Міндоходів укотре виклав у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

    У зв’язку з цим попередній наказ Міндоходів від 01.10.2013 № 522 визнано таким, що втратив чинність.

    Read more...
  5. Особливості застосування товаро-транспортних накладних

    Лист Мінінф

    Мінінфраструктури повідомило, що вантажовідправник має виписувати товаро-транспортну накладну (далі— ТТН) кожному вантажоодержувачу в кількості не менше чотирьох екземплярів, щонайменше два з яких (третій і четвертий) мають бути підписані, а при необхідності— завірені печаткою вантажоодержувача.

    Отже, навіть коли одним автомобілем у одному рейсі вантаж доставляється 20–25 вантажоодержувачам, то вантажовідправник має кожному з них виписати окрему ТТН. Застосування однієї ТТН для усіх вантажоодержувачів є неприпустимим.

    Також Мінінфраструктури наголосило на обов’язковості застосування ТТН при перевезенні товару в рамках договору купівлі-продажу.

    Перевезення вантажу (товару) від вантажовідправника вантажоодержувачу неможливо класифікувати як перевезення для власних потреб (оскільки змінюється власник вантажу, нехай навіть і на кінцевій стадії товарно-транспортного процесу). Відповідно таке перевезення, навіть якщо воно здійснюється орендованим транспортом, повинно бути належним чином оформлено з обов’язковим оформленням усіх юридичних документів (у тому числі з використанням ТТН) з обов’язковим засвідченням їх підписом і при необхідності печаткою (штампом) вантажоодержувача.

    Виключення з транспортного процесу будь-якого з його учасників, з подальшим уникненням оформлення відповідних юридичних документів (зокрема ТТН), призводить до виникнення корупційної складової і суперечить законодавству України.

     

     

    Источник http://golovbukh.ua/

    Read more...
  6. Історія версій реєстру РРО

    Нагадаємо, що на території України дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до реєстру.
    Детальну інформацію про зміни та доповнення можна отримати в органах Державної податкової служби за місцем реєстрації або на веб сайті ДПА України (http://www.sta.gov.ua).

    Read more...
  7. Робоча версія "Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій України"

    Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій з урахуванням моделей реєстраторів затверджений Наказом ДПА України від 25 червня 2010 року N 618

    Read more...

7 елементи(ів)

Показати на сторінці
Зв'яжіться з нами