Маркування товарів за допомогою штрих-кодів

Маркування товарів за допомогою штрих-кодів

  Ми звикли бачити на товарах серію вертикальних рисок з цифрами. Це - штрих-код і більшість з нас вважає, що він дає інформацію про країну виробника. Але штрих-код ще є і паспортом товару, в якому міститься кілька рівнів його технічних даних.

  Нижче ми розберемо особливості використання цих продуктових маркерів і перерахуємо основні переваги їх застосування.

Історія походження штрих-кодів

  Вперше штрих-коди з'явилися в Американському місті Трой. Саме тут, в червні 1974 року народження, перший товар, позначений універсальним товарним кодом (UPC), відсканували на касі супермаркету Troy's Marsh.

  Винахідником цього нововведення був Джо Вудленд. Він отримав натхнення для того, що стало штрих-кодом, сидячи на Майамі-Біч. Перші рисочки Джо намалював пальцями в піску.
Ідея цієї технології прийшла від менеджера супермаркету, який просив декана Технологічного інституту Дрексела в Філадельфії придумати спосіб як можна швидше пропустити покупців через його магазин. Декан розповів про цю проблему Вудленд і той придумав систему рисок і цифр.

Особливості використання штрих-кодів

Стандартний штрих-код має 12 чисел. Одна - зліва, інша - праворуч, і два комплекти по п'ять в середині:

  • перша цифра - системний ідентифікатор. Це використовується для класифікації продукту. Числа нуль, один, шість, сім і вісім - стандартні UPC (універсальні коди продуктів). Число два використовується для випадково зважених предметів, таких як м'ясо, а три - для продуктів, пов'язаних зі здоров'ям. Чотири зарезервовано для інших непродовольчих товарів, а п'ять і дев'ять - для акцій і знижок;
  • перший набір з п'яти цифр на штрих-коді відповідає номеру виробника.
  • другий набір відповідає індивідуальним номером продукту;
  • остання цифра називається контрольною. Вона використовується для пошуку помилок.

Переваги використання штрих-кодів:

  •  є зручними для класифікування товарів за категоріями і виробником;
  •  не дозволяють продавцю помилитися при введенні даних про товар;
  •  зменшують час навчання продавців магазину;
  •  мають низьку собівартість нанесення;
  •  підвищують зручність інвентаризації.

  Товари зі штрих-кодом набули широкого поширення саме тому, що вони прискорюють процес торгівлі. Ми рекомендуємо його нанесення на товар всім, хто цінує порядок і швидкість при обробці замовлень.

Зв'яжіться з нами