Якщо Вам по роду вашої діяльності необхідно придбати та зареєструвати касовий апарат, то ми можемо порекомендувати наступне.

Хоча для початку давайте з'ясуємо, а чи дійсно вам потрібно, як підприємцю касовий апарат і для чого від потрібен і хто його придумав. Так от... Касовий апарат придумали не контролюючі органи, а один із американських бізнесменів на початку минулого століття запровадив для полегшення обліку готівки механічний пристрій, який обліковував суму виторгу за день. Крім того він зміг таким чином контролювати і кожного із своїх найманих продавців. Контроль обігу готівки і сьогодні актуальний для кожного підприємця який працює в сфері торгівлі чи послуг. Касовий апарат можна використовувати для власних потреб без реєстрації його в податкових службах.


Який же касовий апарат вам вибрати із десятків типів, які пропонують сьогодні. Перша умова та, що в Україні дозволяється використовувати касові апарати або, як визначаються вони у законі реєстратори розрахункових пре рацій (РРО), які внесені в Державний реєстр РРО.

Але для того щоб самому розібратися в реєстрі потрібен не тільки час, а й деяка підготовка, тому самий оптимальний варіант - це звернутися до одного із найближчих центрів сервісного обслуговування (ЦСО) і отримати там кваліфіковану рекомендацію.

Після того, як Ви визначитесь з типом касового апарату вам необхідно його встановити та провести підготовку ваших співробітників по його експлуатації, а при необхідності - пройти процедуру реєстрації РРО згідно "Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари послуги" затвердженого наказом ДПА України № 614 від 01.12.2000 р.

Така процедура реєстрації доволі складна і краще її провести з допомогою ЦСО в якому ви придбали касовий апарат. Крім того, щоб у вас не виникало проблем в процесі експлуатації та застосуванні РРО вам необхідно укласти з ЦСО угоду про технічне обслуговування. Ціна такої технічної допомоги незначна, але як показує практика дуже ефективна. ЦСО на умовах договору не тільки забезпечать безперебійну роботу касового апарату, а й допоможуть вам в разі виникнення проблем по РРО з контролюючими органами.

 

Джерело: Сайт Асоціації УкрЕККА